A Gyermekeink Védelme 2024 kampány célja, hogy közösen tegyünk gyermekeink testi-lelki egészségéért.
Éppen ezért számítunk a véleményedre, észrevételeidre!
Hol, milyen területeken van a legnagyobb szükség változtatásra szerinted?
Gyermekvédelemmel kapcsolatos felmérő kérdőívünket az alábbi linken 2024. június 10-től lehet kitölteni!
Tarts velünk, és tegyél meg mindent gyermeked védelme érdekében, kezdd a kérdőív kitöltésével: >> Felmérő kérdőív <<
A kitöltők között 2024. július 1-én sorsolni is fogunk, ahol értékes ajándékokat nyerhetsz!
Minden szülő azt szeretné, hogy gyermeke biztonságban, jólétben, egészséges körülmények között, káros befolyásolástól mentes közegben fejlődjön és kihozza magából a legjobbat.
Szülőként minden ember egészen biztosan meg is tesz mindent ennek érdekében. Ha gyermekvédelemről beszélünk, először általában a gyermek testi bántalmazások elleni védelme juthat eszünkbe, azonban a gyermekvédelem nem csupán arról szól, hogy megóvjuk gyermekeinket a fizikai veszélyektől. Magába foglalja a lelki, érzelmi, mentális egészségük megőrzését is.
Ezért figyelnünk kell arra, hogy milyen hatások érik őket az iskolában, az otthonunkban és a baráti körükben. Fontos, hogy koordináljuk a gyermekünk digitális szokásait, igyekezzünk egészséges életmódra nevelni és érzelmi biztonságot nyújtsunk számukra a kiegyensúlyozott mentális fejlődésük érdekében.
Az év második felében, júniustól decemberig tartó kezdeményezésünk során olyan felméréseket, programokat, előadásokat szervezünk, amelyek segítenek a szülőknek és a gyerekeknek megelőzni és kezelni a mindennapi élet kihívásait.
Prevenció és felmérés
Kampányunk első szakaszában, júniusban és júliusban, a prevencióra és a felmérésekre helyezzük a hangsúlyt. Felmérjük, hogy a szülők és a gyermekek milyen nehézségekkel küzdenek, különös tekintettel az ártalmas szokások és szenvedélyek kialakulásának megelőzésére. Tájékoztató kiadványt készítünk, amely figyelemfelhívó céllal mutatja be a veszélyes szerek kockázatait.
Lelki egészség
Júliustól szeptemberig a lelki egészség kerül a középpontba. A stresszkezelés, konfliktuskezelés és a fiatalok megküzdési módjainak segítése kulcsfontosságú témák, mint ahogy a digitális média hatásairól sem feledkezhetünk meg. Szeretnénk foglalkozni az érzelmi intelligencia, a biztonságérzet és a családi kapcsolatok fontosságával is. A digitális világ már az egészen kicsiket is rabul tudja ejteni, de vajon menyire érdemes engedni őket elmerülni ebben a világban.
Testi egészség
Az ősz beköszöntével a testi egészség kerül előtérbe. Októberben és novemberben a mozgásra és sportra ösztönözzük a gyermekeket, valamint az egészséges táplálkozás fontosságát hangsúlyozzuk a családokban. Célunk, hogy segítsük a szülőket az evészavarok megelőzésében és felismerésében, és ösztönözzük a gyerekeket az aktív életmódra.
Jelzőrendszer és edukáció
A kampány során fontosnak tartjuk a jelzőrendszer működésének ismertetését is. Tájékoztatjuk a szülőket és pedagógusokat arról, hogy mi számít veszélyeztetésnek, hová fordulhatnak segítségért, és hogyan működik a jelzőrendszer. Posztok, webcikkek és kiadványok formájában osztjuk meg a legfontosabb információkat a gyerekjogok védelméről.
Programok és események a testi-lelki egészségért
A kampány során érzékenyítő és edukáló programokat valósítunk meg, élő vagy online előadások, beszélgetések, fórumok formájában, meghívott szakemberek közreműködésével.
A fő célunk tehát az, hogy a szülők a megfelelő információkhoz jussanak, táguljon látókörük, legyenek altenatíváik a nevelési folyamat során, erősödjön tudatosságuk a gyermekek védelmét illetően, hogy e fejlődés során saját felelősségüket felismerhessék és adott (kritikus időben) lépjenek, nyújtsanak segítő kezet a gyerekeknek.