Indul a Ficsak Szülőakadémia 4 részes előadássorozata, fókuszban a kamaszok mentális egészsége: mit tehetünk szülőként?
Célunk, hogy a kamasz gyermeket nevelő szülők, családok több irányból kapjanak segítséget, útmutatást ennek a korosztálynak a megértéséhez.

Regisztráció: https://bit.ly/szuloakademia2025 

1. előadás: Miért nem értjük egymást? – Közös nevezők nyomában kamaszokkal
Időpont: 2025. február 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kult (1124 Budapest, Csörsz u. 18.)
Előadó: Limpár Imre tanácsadó szakpszichológus
Elbeszélünk egymás mellett.
Szülő nem érti a gyerekét, a serdülő pedig bosszankodva tartja feleslegesnek anyja vagy apja „mániáit”.
Miért nem találunk utat egymáshoz? Lehetséges-e legalább egy közös nevező megtalálása?
Limpár Imre tanácsadó szakpszichológus előadásán megoldásokat, kézzelfogható hogyanokat is keresünk majd, hogy végre jobban értse egymást tinédzser és szülő.
Ne hagyd ki a lehetőséget, hogy jobban szót érts akár a családon belül, akár a munkahelyen – a felismerések által hidak épülhetnek a kapcsolataidban!

2. előadás: Kamaszok önbizalmának, önbecsülésének támogatása szülőként 

Időpont: 2025. március 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kult (1124 Budapest, Csörsz u. 18.)
Előadó: Kádár Annamária pszichológus és tréner
Részletek hamarosan!

3. előadás: Digitális Nevelés A-Z /0-18, veszélyek és lehetőségek

Időpont: 2025.04.07. hétfő 18 óra
Helyszín: ONLINE, ZOOM
Előadó: Tóth Dániel Digitális Nevelés Szakértő Pszichológus, gamer, influencer és 4 gyerekes apuka
Tóth Dániel a digitális világ: internet, videojátékok és okos kütyük világára, ezek ránk gyakorolt hatásaira szakosodott pszichológus. Ezt kutatta, ezzel foglalkozik 15 éve, ezt tanítja mindenfelé óvodától egyetemig, gyerekektől felnőtt szakemberekig. E mellett felvállaltan aktív gamer, influencer és nem utolsó sorban többgyermekes édesapa.
Az előadás egy rövid de információban gazdag áttekintés lesz, amiben felvet néhány olyan a digitális világgal kapcsolatos kérdést, ami sokakat érint de kevesen látják át. Problémákat, lehetőségeket, összefüggéseket, rövid és hosszútávú hatásokat, olyan jelenségeket mint az internet és videójáték függőség, trollkodás, sexting, cyberbullying és ami ezek mögött rejlik, amivel mindez megelőzhető. Informatív, érdekes és hiánypótló lesz felhasználóként, szülőként és szakmai szemmel egyaránt.

4. előadás: Határok, szorongás, dac – a személyes térben és azon túl 

Időpont: 2025.04.24. csütörtök 18 óra
Helyszín: ONLINE, ZOOM
Előadó: Hal Melinda klinikai szakpszichológus
Irreálisan nagy nyomás nehezedik világunkban a szülőkre és gyermekeikre. Gondolhatnánk, hogy az idősebb generációk nem érintettek, pedig közösen vagyunk nehéz helyzetben. A generációs olló szélesedésével, a változó világ okozta kihívásokkal, saját és gyermekeink szorongásaival kell megküzdenünk! Hogyan tegyük mindezt? Valóban félünk a gyermekünktől? Tartunk tőle, hogy elveszítjük? Elborzaszt minket a sok változás? Megrémültünk a krízisektől? Ezekre a kérdésekre keressük a választ közösen! Kitérve arra, hogy a mentális egészségünk a teljesítő – és versenyképességünk záloga! A jövő emberének sikere az érzelmi intelligencián, a lelki stabilitáson és az adaptáción múlik!